English            
انتخاب وب سایت
نوع خبر 
 
 
مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) در واحد

 در این مراسم روح بخش که در دانشکده مدیریت و علوم انسانی واحد یادگار امام خمینی و  با حضور پرشور جمع کثیری از اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان برگزار شد، حجت الاسلام دکتر سید فرج الله موسوی رئیس واحد طی سخنانی به بیان اهمیت و ضرورت قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و همچنین به تفسیر واژه  شهادت پرداخت .

وی با بیان اینکه مقصود از هدف امام حسین(ع)در قیام کربلا ، زنده کردن اسلام، آگاه ساختن مسلمانان و افشای ماهیت واقعی امویان، احیاءی سنت نبوی و سیره علوی، اصلاح جامعه و به حرکت در آوردن امت مسلمانان و از بین بردن سلطه استبدادی بنی امیه بر جهان اسلام بود، افزود : قیام ابا عبدلله(ع) برای دست یابی به حکومت نبود بلکه  برای این بود که اسلام زنده بماند  و امر به معروف و نهی از منکر در جامعه آن زمان بیدار شود.

رئیس واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری با اشاره به اینکه قیام حضرت سید الشهداء اجرای قانون شرع و از بین بردن بدعتها و کجرویها در اسلام و همچنین آزادسازی اراده ملت از محکومیت سلطه و زور را به همرا داشت ، اظهار داشت : شهادت واژه ای است که در روایات و احادیث از آن بسیار یاد شده است و تنها واژه ای است که به مرور زمان نه تنها رنگ نمی بازد بلکه همواره پررنگ و پربار است چرا که شهادت بر خلاف مرگ که یک واژه تحمیلی است و بر انسان تحمیل می شود  تحمیلی و اجباری نیست و انسان به خواست و اراده خود به آن تن می دهد.

این مقام دانشگاهی با بیان این مطلب که انسان های که به بالاترین درجه از لیاقت برسند با خداوند متعال معامله می کنند و این معامله با تقدیم جان خود در راه رضای پروردگار انجام می پذیرد، افزود: در روایات آمده است که هر کس که خونش در راه خدا ریخته شود خداوند گناهان  او را خواهد بخشید چرا که بالاتر از هر نیکی یک نیکی دیگر نیز وجود دارد اما شهادت انسان در راه رضای خدا آخرین درجه از نیکی است و بعد از آن هیچ نیکی دیگر وجود ندارد.

دکتر موسوی با اشاره به ضرورت و اهمیت اصل پذیرش و پیروی مطلق از ولایت ، خاطرنشان کرد: اطاعت از ولی امر واجب شرعی است و مخالفت با آن نیز قطعاً معصیت الهی را در بر خواهد داشت.

وی گفت: این دو گروه علما و شهدا هستند اینها نزد پروردگار از آبرو و حیثیت فراوانی برخوردار هستند و سند این شفاعت آنان را خداوند متعال در تورات، انجیر و قرآن نیز آورده است.

وی تاکید نمود: امام حسین (ع) قیام کرد تا زشتی ها و پلیدی ها از بین برود، امر معروف و نهی از منکر کرد و در این راه تمام قوا خود بکار بردند بنابراین چه نیکو و پسندیده است که ما نیز برای یاری دین خدا از مریدان و پیروان واقعی آن حضرت باشیم و از دستوراتش پیروی کنیم.

در ادامه مراسم که به همت معاونت فرهنگی و مسئولین دانشکده برگزار گردید، عاشقان حسینی (ع) با سینه زنی و نوحه سرایی در سوگ شهادت حضرت سیدالشهداء و شهدای دشت کربلا، اشک ماتم ریختند و یاد همیشه زنده آن حماسه آفرینان تاریخ را گرامی داشتند و در پایان از عزاداران و سوگواران حضرت ابا عبدالله(ع) پذیرایی به عمل آمد.   
                       

 

دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۳  ۹:۴

آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه ۵ تير ۱۳۹۶  ۶:۲۷:۱۴
تعداد بازديد از اين خبر : 786